Mängud

Build a Snowman Sleigh Shot Before the Christmas 25 December

BalloonBurster
Santa Car Driving Santa Chimney Happy Christmas


Go Santa
Christmas Super Hero Santa claus Boy Escape Ashtons Family Resort

JÕULUMÄNGE LASTELE

JÕULUMÄNGE LIIG JA PAAR (Läänemaa).

Seda mängu mängitakse tavaliselt jõulude ajal, kui on kasutusel rohkesti pähkleid.Ühel mängijal on pihku peidetud 2-3 pähklit. Teine peab mõistatama, kas pähkleid on paaris- või paaritu arv. Tabab vastaja märki, saab ta pähklid endale.

KINDAMÄNG (Läänemaa).

Mängijad istuvad ringis. Ringisolija võtab kinda, viskab kellelegi sülle ja hüüab kas “ÕHK”, “VESI” VÕI “MAA”. Kinda saaja peab ütlema kiiresti selle linnu või looma nime, kes vastavas keskkonnas elab. Õige vastuse korral viskab vastaja kinda edasi. Kes vastusega viivitab või vastab valesti, annab pandi.

KÜÜNLAMÄNG (Tartumaa).

Mängijaid on paarisarv ja nad seisavad kahes reas, mille vahemaa võib olla kuni kaks meetrit. Kummagi rea ette asetatakse tool, seljatoega mängijate poole ja nendest toolidest kaugemale iga mängijaterea kohale veel teine tool. Igale toolile pannakse küünlajalaga põlev küünal. Märguande peale võtab iga rea esimene mängija küünla, jookseb sellega oma meeskonna teise tooli juurde, asetab küünla toolile, võtab samalt toolilt teise küünla ning ruttab sellega esimese tooli juurde ning asetab küünla sellele. Seejärel “lööb lahti” oma meeskonna järgmise mängija, kes nüüd omakorda küünlaid viib. Nii mängitakse kuni lõpuni. Kumb rivi enne lõpetab, see on võitja.Teel võib katsuda ära puhuda vastase küünalt ja vältida oma küünla kustumist küünlal pihu ees hoidmisega.

Jõulualbum, A/S Minikiri.

Seltskondlikke mänge lastele (ka jõuludeks)- Jõulud

Kui jõulude ajal või ka sünnipäeval palju nooremat peret koos, kingitused juba lahti harutatatud, maiustused söödud, võiks niisama hullamise vahele hingetõmbeks mõnda seltskonnamängu mängida. Siin võiks keegi lapsevanematest või vanematest lastest mängujuhendi endale selgeks teha, et mängu ajal lihtsam oleks.

1. mäng

Jõulud

Mängu sisu:

Lapsed istuvad ringis. Mängu sisu seisneb selles, et Rudolf peab üles leidma jõuluvana, kes on ennast ära peitnud. Ühest mängijast saab hääletuse teel Rudolf. Rudolf saadetakse ruumist välja. Samal ajal lepivad ülejäänud mängijad omavahel kokku selle võistleja, kellest saab jõuluvana.
Rudolf kutsutakse tagasi ruumi ning ta peab seisma ringi keskele. Nüüd hakkab mängija, kes hääletati jõuluvanaks, teistele mängijatele silmi pilgutama nii, et Rudolf seda ei näeks. See mängija, kes jõuluvana silmapilgutamist märkab, peab hüüdma: ”HO, HO, HO, ilusaid jõule!” Rudolfi ülesandeks on aga kõiki mängijaid hoolega jälgida, et siis jõuluvana mängijate seast üles leida. Kui jõuluvana üles leitud, jätkub mäng samamoodi nagu enne, ainult selle vahega, et nüüd valitakse jõuluvanaks ja Rudolfiks juba uued mängijad.


Head mängulusti!
Allikas: Feeling24

Seltskondlikke mänge lastele (ka jõulude ajal)- Kunstnikud

Kui jõulude ajal või ka sünnipäeval palju nooremat peret koos, kingitused juba lahtiharutatatud, maiustused söödud, võiks niisama hullamise vahele hingetõmbeks mõnda seltskonnamängu mängida. Siin võiks keegi lapsevanematest või vanematest lastest mängujuhendi endale selgeks teha, et mängu ajal lihtsam oleks.

2. mäng

Kunstnikud:

Mängu võivad mängida nii lapsed kui ka täiskasvanud. Sobib mängimiseks mistahes üritusele.

Vaja läheb: Valget paberit, värvilisi markereid, jõuluteemalisi kleepse, vilet, stopperit ja A4 suuruses raamatuid

Mängu sisu:
• Jaga igale mängijale valge paber, värvilised markerid, kleepsud ja A4 suuruses raamat;
• Palu mängijatel ringi istuda ning asetada raamat (mille peal on valge paber) oma pea kohale;
• Mängu alustamiseks puhu vilet;
• Hakka mängijatele ütlema samm-sammult, mida nad markeritega paberile joonistama peavad. Näiteks: joonistage puu, joonistage puule oksad, siis lehed, siis linnumaja, orav oksale jne;
• Kui kõik nimetatud, siis anna mängijatele 2 minutit (võta stopperiga aega) oma tööde lõpetamiseks ja täienduste tegemiseks (kleepsude kleepimiseks);
• Kui ajalimiit on läbi, korja tööd kokku;
• Joonistused loovad üritusele ka parema meeleolu, sest kindlasti on nii mõnigi töö naljakas;
• Selgitamaks välja võitjat, mõtle välja mingi kindel hindamissüsteem. Näiteks mängija saab 2 punkti iga küünla eest, mis on joonistatud kuuse peale jne;
• Loe punktid kokku ning autasusta võitjat väärilise auhinnaga.

Head mängulusti!
Allikas: Feeling24

Seltskondlikke mänge lastele (ka jõulude ajal)- Särav kingitus

Kui jõulude ajal või ka sünnipäeval palju nooremat peret koos, kingitused juba lahtiharutatatud, maiustused söödud, võiks niisama hullamise vahele hingetõmbeks mõnda seltskonnamängu mängida. Siin võiks keegi lapsevanematest või vanematest lastest mänguks vajalikud vahendid varakult valmis panema, et mängu ajal lihtsam oleks.

3. mäng

Särav kingitus:

Mäng sobib mängimiseks kõigile ja mistahes üritusele.

Vaja läheb: Valget paberit, kaussi, sädelevasse paberisse pakitud kingitust ja muusikat

Mängu sisu: Lõika paberist pisikesed ribad ja kirjuta igale tükile mingi tegevus (näiteks laula üks laul, kõnni nagu jõuluvana, tantsi kellegagi üks tants jne). Aseta paberitükid kaussi. Palu mängijatel ringikujuliselt istuda. Anna ühe mängija kätte sädelevas paberis kingitus ning seleta mängu reeglid:
• Kui muusika pannakse mängima, peab kingitus liikuma muusika rütmis käest kätte (mis suunas, ei ole oluline);
• Kui muusika kinni pannakse, peab mängija, kelle kätte parasjagu kingitus jäi, võtma kausist ühe paberitüki ning täitma sellel oleva ülesande;
• Antud mängija enam võistelda ei saa;
• Teised mängijad jätkavad mängu samamoodi nagu enne, kuni on alles jäänud vaid 1 inimene, kes on ühtlasi ka mängu võitja;
• Võitja saab endale auhinnaks just selle sama särava kingituse!

Head mängulusti!
Allikas: Feeling24

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow